Список участников дивизиона А



Team name Country City University Members Division
1 Belarusian SUIR #1 Belarus Minsk Belarusian State University of Informatics and Radioelectronics Andrei Volchek

Andrei Sobol

Alex Vistyazh
A
2 Game of Nolife Finland Helsinki University of Helsinki Olli Hirviniemi

Otte Heinävaara

Tuukka Korhonen
A
3 Grodno_SU Belarus Grodno Yanka Kupala State University of Grodno Vitali Zaneuski

Artsiom Kuis
A
4 Heartless Turtles Russia Saint Petersburg Saint Petersburg Academic University of the Russian Academy of Sciences Nikolay Zhidkov

Vsevolod Stepanov

Ilya Shevchenko
A
5 HSE: N7 Russia Moscow Higher School of Economics Vladislav Lazarev

Polina Svyatokum

Anton Urusov
A
6 HSE Scandetia Russia Moscow Higher School of Economics Timur Ishakov

Konstantin Khadaev

Maxim Sabyanin
A
7 IITU ART Kazakhstan Almaty International IT University Andrey Kim

Temirlan Satylkhanov

Ramazan Sultan
A
8 Innopolis University Innopolis Russia Innopolis University Alexander Mashrabov

Evgeny Savinov

Sergey Kiyan
A
9 Kazan FU#1 Russia Kazan Kazan Federal University Ramis Yamilov

Bulat Salyakhutdinov

Vladislav Belov
A
10 Kyiv NU Flawless Ukraine Kyiv Taras Shevchenko Kyiv National University Roman Furko

Misha Chorniy

Kostyantyn Moldovan
A
11 Kyiv NU Frogs Ukraine Kyiv Taras Shevchenko Kyiv National University Ivan Zdomskiy A
12 LNU Penguins Ukraine Lviv Lviv National University Vitalii Herasymiv

Roman Bilyi

Taras Savitskyi
A
13 LNU Pryshchenko Ukraine Lviv Lviv National University Bohdan Pryshchenko A
14 Looksery push --force Ukraine Odessa ZNTU + UzhNU Yevhen Zadorozhnii

Roman Rubanenko
A
15 LU 1 Latvia Riga University of Latvia Aleksejs Zajakins

Darta Rituma
A
16 LU 2 Latvia Riga University of Latvia Peteris Pakalns

Peteris Ratnieks

Andrejs Kuznecovs
A
17 LU 3 Latvia Riga University of Latvia Arturs Petersons

Kristaps Civkulis

Nikita Larka
A
18 MEPhI Cupcakes Russia Moscow National Research Nuclear University MEPhI Bidzilya Vladislav

Urtashev Arslan

Minakov Alexander
A
19 MIPT Ababahalamaha Russia Dolgoprudny Moscow Institute of Physics and Technology Alexey Dmitriev

Alexander Ostanin

Ivan Babanin
A
20 MIPT Amethysts Russia Dolgoprudny Moscow Institute of Physics and Technology Evgeny Belyh

Proskurin Alexander

Popovkin Andrey
A
21 MIPT Hello Russia Dolgoprudny Moscow Institute of Physics and Technology Alexander Kulkov

Nikita Uvarov

Albert Sverdlov
A
22 MIPT The Moon Russia Dolgoprudny Moscow Institute of Physics and Technology Kinan Alsarmini

Pershakov Nikolai

Surin Mikhail
A
23 MIPT Fire Ferrets Russia Dolgoprudny Moscow Institute of Physics and Technology Olga Kalinichenko

Ilya Stepanov

Vladislav Nevstruev
A
24 MIPT Jinotega Russia Dolgoprudny Moscow Institute of Physics and Technology Artem Zhuk

Konstantin Semenov

Ivan Smirnov
A
25 MIPT Golovanov Russia Moscow Moscow Institute of Physics and Technology Alexander Golovanov A
26 Moscow SU Narwhals Russia Moscow Moscow State University Ilya Pavlov

Gleb Pobegaylo

Sergey Dzhunusov
A
27 Moscow SU SG Russia Moscow Moscow State University Vyacheslav Dubinin

Vasily Mokin

Nikita Shapovalov
A
28 Moscow SU Trinity Russia Moscow Moscow State University Maxim Akhmedov

Dmitry Gorbunov

Alexey Shlyunkin
A
29 Petrozavodsk SU Russia Petrozavodsk Petrozavodsk State University Valentin Ermishin

Svyatoslav Starkov
A
30 prlong longf Russia Volgograd Volgograd State Technical University Igor Gorbushin

Eugen Kichatov

Hieu Tran
A
31 Reykjavik University Iceland Reykjavik Reykjavik University Bjarki Gudmundsson

Tomas Magnusson

James Sigurdarson
A
32 Saratov SU Daemons Russia Saratov Saratov State University Edvard Davtyan

Vitaly Kudasov

Dan Sagunov
A
33 SPb ITMO University 2 Russia Saint Petersburg ITMO University Ilya Zban

Vladislav Podtelkin

Ivan Belonogov
A
34 SPb SU First Ascent Russia Saint Petersburg Saint Petersburg State University Aydar Sayranov

Vladislav Makarov
A
35 SPbSU Base Russia Saint-Petersburg Saint Petersburg State University Alex Gordeev

Stanislav Ershov

Pyshkin Igor
A
36 Stack OverFlower Russia Saint Petersburg Saint Petersburg Academic University Yury Kravchenko

Elizaveta Tretyakova

Nadezhda Bugakova
A
37 Ural FU Dandelion Russia Ekaterinburg Ural Federal University Oleg Merkurev

Nikita Sivukhin

Alexey Danilyuk
A
38 Ural FU Russia Ekaterinburg Ural Federal University Kirill Borozdin A
39 Vilnius U: MIF Lithuania Vilnius Vilnius University Justas Klimavičius

Domantas Jadenkus

Vytautas Strimaitis
A
40 Volgograd STU #1 Russia Volgograd Volgograd State Technical University Agafonov Vladislav

Ngo Nghia

Nozdrenkov Sergey
A
41 Voronezh SU 1 Russia Voronezh Voronezh State University Sergey Babkin

Mikhail Zemlyanukhin

Julia Tretyakova
A
42 Yerevan RAU 1 Armenia Yerevan Russian-Armenian State University Tigran Hakobyan

Eduard Grigoryan

Michael Arakelyan
A
43 Yerevan SU 1 Armenia Yerevan Yerevan State University Albert Sahakyan

Hrayr Harutyunyan

Tigran Mamikonyan
A