List of participants

Division A teams:

Team name Country City University Members Division
1 Belarusian SU 1 Air Penguins Belarus Minsk Belarusian State University Kanstantsin Sokal
Aliaksei Paliyevits
Pavel Shaftsialevich
A
2 Belarusian SUIR 2 Belarus Minsk BSUIR Andrei Sobal
Aliaksei Vistiazh
Andrei Volchek
A
3 Dreadnought China Shanghai Shanghai Jiao Tong University Wenhan HUANG
Haobin NI
Yanpei LIU
A
4 Flawless + SetUp Ukraine Kyiv KNU + ZNTU Furko Roman
Chorny Mikhail
Zadorozhny Yevgeny
A
5 LNU Penguins Ukraine Lviv Lviv National University Vitalii Herasymiv
Roman Bilyi
Taras Savitskyi
A
6 Moscow IPT Amethysts Russia Dolgoprudny Moscow Institute of Physics and Technology Aleksandr Proskurin
Evgenii Belykh
Andrey Popovkin
A
7 Moscow IPT Cryptozoology Russia Dolgoprudny Moscow Institute of Physics and Technology Alexander Golovanov
Dmitry Ivashchenko
Alexander Ostanin
A
8 Moscow IPT Hello* Russia Dolgoprudniy Moscow Institute of Physics and Technology Alexander Kulkov
Nikita Uvarov
Albert Sverdlov
A
9 Moscow IPT Jinotega Russia Dolgoprudny Moscow Institute of Physics and Technology Artsem Zhuk
Ivan Smirnov
Konstantin Semenov
A
10 Moscow SU Trinity Russia Moscow Moscow State University Maxim Akhmedov
Alexey Shlyunkin
Dmitry Gorbunov
A
11 Nizhny Novgorod SU Russia Nizhny Novgorod Nizhny Novgorod State University Vladislav Epifanov
Nikolay Kalinin
Mikhail Krivonosov
A
12 Northern (Arctic) FU Russia Arkhangelsk Northern (Arctic) Federal University Aleksey Chesnokov
Ivan Popovich
A
13 Saratov SU Daemons Russia Saratov Saratov State University Edvard Davtyan
Vitaliy Kudasov
Danil Sagunov
A
14 SPb SU Pony Trippers Russia Saint Petersburg Saint Petersburg State University Logunov Alexander
Riazanov Artur
Simonov Kirill
A
15 SPbSU Base Russia Saint-Petersburg Saint Petersburg State University Gordeev Alex
Ershov Stanislav
Pyshkin Igor
A
16 University ITMO 1 Russia Saint Petersburg University ITMO Anton Kovsharov
Adam Bardashevich
Vladimir Smykalov
A
17 University of Wroclaw Poland Wroclaw University of Wroclaw Bartlomiej Dudek
Maciej Duleba
Mateusz Golebiewski
A
18 Ural FU Dandelion Russia Yekaterinburg Ural Federal University Merkurev Oleg
Sivukhin Nikita
Danilyuk Aleksey
A
19 UrFU + LNU + PermSU Russia Yekaterinburg Ural Federal University Ilya Kuchumov
Mikhail Mayorov
Bohdan Pryshchenko
A

*teams not featured in the total scoreboard

Division B teams:

Team name Country City University Members Division
1 AAA Russia Saint Petersburg Saint Petersburg State University Krasnoryadtseva Anastasiya
Chudov Aleksandr
Lysov Aleksandr
B
2 Cookie Clickers Belarus Minsk Belarusian SU Ivan Lukyanov
Aliaksei Nestsiarovich
Valentin Vityaz
B
3 Emajõgi Estonia Tartu Tartu Ülikool Oliver-Matis Lill
Dmytro Chasovsky
Andrii Rozumnyi
B
4 Kant FU Russia Kaliningrad Immanuel Kant Baltic Federal University Balobanov Aleksandr
Knizhnik Irina
Mosyagin Nikolay
B
5 KTU#1 Lithuania Kaunas Kaunas University of Technology Mindaugas Narušis
Lukas Garbonis
Vilius Pranckaitis
B
6 MISiS-0 Russia Moscow MISiS Igor Mamay B
7 MISiS-1(Astral Squash) Russia Moskow MISiS Yanush Piskevich
Nikita Kodosov
Nikita Razumny
B
8 MISiS-2 Russia Moscow MISiS Ilyukhin Sergey
Kulagin Pavel
Tropin Daniil
B
9 Moscow IPT Fire Ferrets* Russia Dolgoprudny Moscow Institute of Physics and Technology Kalinichenko Olga
Sergunin Andrey
Stepanov Ilia
B
10 ONPU_Compote Ukraine Odessa Odessa National Polytechnic University Dmitriy Sadovyi B
11 ONU Solvers_Of_Fortune Ukraine Odessa Odessa I. I. Mechnikov National University Viacheslav Ivanov
Roman Bronfen-Bova
Mariia Illarionova
B
12 RAF Serbia Belgrade RAF, Union University Dusan Zdravkovic
Marko Bakovic
Maksim Stokic
B
13 Saratov SU Juniors Russia Saratov Saratov State University Maxim Mescheryakov
Vladimir Petrov
Ivan Androsov
B
14 Segmentation fault United Kingdom London University College London Jaromir Latal
Horatiu Ilie
Vlad Popa
B
15 South Ural SU: VMI#1 Russia Chelyabinsk South Ural State University Ivan Lyzhin
Vladimir Petrov
Andrei Romass
B
16 SPb SU Fjfj Russia Saint Petersburg Saint Petersburg State University Pervakov Grigory
Balakina Ekaterina
Antopol Valery
B
17 SPbU Trivially Russia Saint Petersburg Saint Petersburg State University Leonid Kanteev
Kirill Smirnov
Sabrina Musatian
B
18 Tomsk PU Russia Tomsk Tomsk PU Vetrov Alexey
Golub Olesya
Kuzivanov Nikolai
B

*teams not featured in the total scoreboard 

Share page: