The list of MIPT Fall Programming Training 2013 participants

Country City University Team Members Campus residence provided
1 Russia Petrozavodsk PetrSU Petrozavodsk SU 1 Valery Filiov
Nikita Ioffe
Anton Shapovalov
Yes
2 Russia Moscow MIPT MIPT Buton Yevgeny Savinov
Sergey Kiyan
Alexander Bagan
-
3 Kazakhstan Almaty IITU IITU 1 Kutybayev Mansur
Bolshakov Alexander
Chzhen Vladimir
Yes
4 Russia Moscow MIPT MIPT Ababahalamaha Ivan Babanin
Alexey Dmitriyev
Alexander Ostanin
-
5 Russia Novosibirsk NSU Novosibirsk SU Beloshapko Georgy
Zaytsev Vadim
Stenenko Alexander
Yes
6 Russia Oryol State University - ESPC SU ESPC Sergey Dobrikov
Artur Gasilov
Andrey Strygin
Yes
7 Russia Moscow MIPT MIPT The Sun Alexander Mashrabov
Georgy Chobanov
Filipp Ruhovich
-
8 Russia Yekaterinburg UrFU Ural FU 1 Krasnoselsnkih Alexander
Merkuryev Oleg
Muhametyanov Denis
Yes
9 Russia Rybinsk RSAU SKB Skrynnik Alexey
Bolotin Daniil
Kamenko Anton
Yes
10 Lithuania Vilnius Vilnius University Vilnius U MIF Artūras Lapinskas
Donatas Kučinskas
Tadas Samerdokas
Yes
11 Russia Moscow MIPT MIPT Zzyzx Tihomirov Mihail
Smirnov Ivan
Ivaschenko Dmitry
-
12 Russia Moscow MIPT MIPT Banana Motel Zhuk Artiom
Pershakov Nikolay
Turbin Maxim
-
13 Kazakhstan Almaty Kazakh-British TU Kazakh-British TU MVP Yerzhan Utkelbayev
Nurzhan Dyussenaliyev
Temirulan Mussayev
Yes
14 Belarus Minsk BSUIR Belarusian SUIR #1 Tanasiuk Oleg
Astashkevich Mihail
Berezhnov Daniil
Yes
15 Belarus Minsk BSUIR Belarusian SUIR #2 Sobol Andrey
Volchek Andrey
Solovyov Alexander
Yes
16 Latvia Riga University of Latvia Latvia U 2: NOA Andrejs Kuznecovs

Ojars Vilmars Ratnieks

Yes
17 Belarus Grodno Yanka Kupala State University of Grodno Grodno SU: bl++ Aliaksandr Siarhei
Yury Danilchuk
Vitali Zaneuski
Yes
18 Russia Moscow MEPhI NRNU MEPhI Tropin Andrey
Tarakchian Levon
Bodunkov Denis
Yes
19 Russia Moscow MIPT MIPT The Moon Dmitry Kuzmichev
Mark Riabov
Mihail Surin
-
20 Russia Moscow MIPT Cupcakes Arslan Urtashev
Alexander Minakov
Vladislav Bidzilia
Yes
21 Russia Tyumen TyuSU Tyumen SU 1 Pogodin Nikita
Artemyev Alexey
Yagudin Ruslan
Yes
22 Russia Moscow MSU moscow04 Permin Rodion
Cherepanov Alexey
Vorobyov Ilya
Yes
23 Russia Zelenograd MIET MIET Scolopendra Bogoliubsky Alexey
Zheglov Ilya
Sergeev Pavel
Yes
24 Russia Moscow MISIS MISIS #2 Skoriukina Natalia
Pritulina Natalia
Chernov Timofey
Yes
25 Russia Moscow MISIS MISIS #3 Ovchinkin Anton
Kofman Valentin
Lopuhov Andrey
Yes
26 Russia Moscow MISIS MISIS #1 Krohina Daria
Chernyshova Yulia
Iskov Nikita
Yes
27 Russia Moscow MSU SG Sadkov Viktor
Mokin Vasily
Dubinin Viacheslav
-
28 Russia Moscow MSU MSU Tapirs Yevstropov Gleb
Piaderkin Viacheslav
Omelyanenko Viktor
Yes
Share page: