List of registered teams

Team Country City University
Belarusian SUIR #2 (Volchek, Sobol, Vistiazh) Belarus Minsk BSUIR
Grodno SU (Hamanchuk, Adynets, Kolasau) Belarus Grodno Grodno SU
Georgian TU (Arveladze, Madzgharashvili, Gasanov) Georgia Tbilisi Georgian TU
Blue Mind (Golaszewski, Margeloiu, Wu) Great Britain London UC London
.*RU.* (Bjarni, Bjarki, Freyr) Iceland Reykjavík Reykjavík University
Axelius (Khare) India New Delhi Jaypee IIT
IITU1 (Satylkhanov, Sultan, Kim) Kazakhstan Almaty International IT University
IITU scroll down (Oral, Auganov) Kazakhstan Almaty International IT University
Kazakh-British TU 1 (Nurmash, Amanov, Aman) Kazakhstan Almaty Kazakh-British TU
Kazakh-British TU 2 (Akhanov, Bolatbekov, Amanov) Kazakhstan Almaty Kazakh-British TU
Kazakh-British TU 3 (Zhussupov, Toremuratuly, Mussinov) Kazakhstan Almaty Kazakh-British TU
Latvia U 2 (Larka, Čivkulis, Kļevickis) Latvia Riga University of Latvia
KTU#1 (Legačinskas, Janušonis, Naučius) Lithuania Kaunas Kaunas UT
KTU (Pranckaitis, Kazlauskas) Lithuania Kaunas Kaunas UT
AllSubmissionsMatter (Klimavičius, Jadenkus, Traškevičius) Lithuania Vilnius Vilnius University
FII Secret (Buruiana) Romania Iasi Alexandru Ioan Cuza U
FII Unrated (Motroi, Vintur, Ionita) Romania Iasi Alexandru Ioan Cuza U
NArFU (Gur'ev, Popovich) Russia Arkhangelsk Northern Arctic FU
VMI#2 (Vays, Alkapov, Salnikova) Russia Chelyabinsk South Ural SU
South Ural SU: VMI#1 (Lyzhin, Petrov, Romass) Russia Chelyabinsk South Ural SU
MIPT Amethysts (Evgenii, Aleksandr, Andrey) Russia Moscow MIPT
Moscow IPT Fire Ferrets (Stepanov, Kalinichenko, Sergunin) Russia Moscow MIPT
Moscow IPT Cryptozoology (Golovanov, Ostanin, Uvarov) Russia Moscow MIPT
MIPT MUR (Romanenko, Ulyanin, Murzin) Russia Moscow MIPT
Ural FU Charmilion (Kungurtsev, Borozdin, Leskov) Russia Ekaterinburg Ural FU
Kant FU (Balobanov, Mosyagin, Knizhnik) Russia Kaliningrad Immanuel Kant Baltic FU
Kazan Federal U (Zhumaniyozov, Azimov, Balakirev) Russia Kazan Kazan FU
MAI#9 (Mokin, Bezrukov, Trofimov) Russia Moscow MAI
Sugar Explains (Akimutin, Korotkikh, Romanov) Russia Moscow MEPhI
MEPhI Cupcakes (Bidzilya, Minakov) Russia Moscow MEPhI
Moscow IPT Jinotega (Smirnov, Zhuk, Semenov) Russia Moscow MIPT
MIPT Nonsense (Komendantyan, Machula, Kulkov) Russia Moscow MIPT
Moscow IPT MMS (Makarov, Mosyagin, Kalinin) Russia Moscow MIPT
MISiS-0 (Mamay) Russia Moscow MISiS
Misis Astral Squash (Piskevich, Kodosov, Razumny) Russia Moscow MISiS
NUST MISiS-02 Savage_Cats (Tropin, Kulagin, Romanov) Russia Moscow MISiS
Moscow SU Chihuahua (Ipatov, Makeev, Gorbunov) Russia Moscow MSU
HSE Random Shuffle (Zetilov, Kashin, Aleksandrov) Russia Moscow NRU HSE
HSE 0 (Zimin, Kraskevich, Danilyuk) Russia Moscow NRU HSE
NRU HSE: Not an Intern (Lazarev, Iskhakov, Khadaev) Russia Moscow NRU HSE
Skoltech Convex Cone (Karpenko, Burkov, Belov) Russia Moscow Skolkovo Institute of Science and Technology
Perm SU: Indigenous (Kuchumov, Pryshchenko, Mayorov) Russia Permian Perm SU
PetrSU1 (Starkov, Ermishin) Russia Petrozavodsk Petrozavodsk SU
Haters (Muravjev, Ponomarev) Russia Samara Samara University
Saratov SU 1 (Los, Sagunov, Finutin) Russia Saratov Saratov SU
Saratov SU Pringles (Petrov, Androsov, Piklyaev) Russia Saratov Saratov SU
SPb ITMO University 1 (Belonogov, Zban, Smykalov) Russia St. Petersburg ITMO University
SPb AU: Generation Z (Smirnov, Bogomolov, Podguzov) Russia St. Petersburg SPb AU
SPb AU: Bandity (Stepanov, Zhidkov, Zuev) Russia St. Petersburg SPb AU
Spb SU GROB (Kanteev, Smirnov, Musatian) Russia St. Petersburg SPbSU
AEE (Spirin, Glazyrin, Mitrofanov) Russia St. Petersburg SPbSU
I.T.M. (Terekhov, Gusev, Ivanova) Russia St. Petersburg SPbSU
SPb State University 5 (Ginzburg, Gaevoy, Yuryev) Russia St. Petersburg SPbSU
SPb SU 8 (Volodin, Evseev, Raiskiy) Russia St. Petersburg SPbSU
Spb SU Base (Yershov, Pyshkin, Sayranov) Russia St. Petersburg SPbSu
Tomsk PU 1 (Vetrov, Golub, Kuzivanov) Russia Tomsk Tomsk PU
Zeber (Nosov, Penskoy, Nozdrenkov) Russia Volgograd Volgograd STU
Yaroslavl SU#1 (Akhremenko, Krainov, Toropova) Russia Yaroslavl Yaroslavl SU
UPC-1 (Martinez, Torres, Folch) Spain Barcelona UPC
UPC-2 (Gonzalo, Jimenez, Orriols) Spain Barcelona UPC
UPC-3 (Massachs, Milesi, Ortega) Spain Barcelona UPC
NTU_KhPI_Morituri (Mats, Stepanov) Ukraine Kharkiv NTU "KhPI"
LNU Algotesters (Savitskyi, Makar, Radyuk)  Ukraine Lviv Lviv NU
ONU_Luckomotive (Kolomeiets, Sploshnov, Taran) Ukraine Odessa Mechnikov Odessa NU
ONU_Solvers_of_Fortune* (Illarionova, Bronfen-Bova, Osetsymskyi) Ukraine Odessa Mechnikov Odessa NU
ONPU_Compote (Molchanov, Sadovyi) Ukraine Odessa Odessa NPU
UPenn RED (Tokanov) USA Philadelphia University of Pennsylvania
Share page: