Participants



Number Team name Country City University Members
1 Ara x3 Russia Moscow MEPhI Denis Bodunkov
Levon Tarakchan
Andrei Tropin
2 Belarusian SUIR #1 Belarus Minsk Belarusian State University of Informatics and Radioelectronics

Alexandr Solovev

Andrei Sobol

Andrei Volchek


3 Belarusian SUIR #2 Belarus Minsk Belarusian State University of Informatics and Radioelectronics Oleg Tanasiuk

Michael Astashkevich

Daniil Berezhnov
4 Belarusian SUIR #3 Belarus Minsk Belarusian State University of Informatics and Radioelectronics Aliaksandr Limantau

Anton Lashchanka

Denis Svidunovich
5 Christmas xor Helloween Georgia Tbilisi Free University of Tbilisi Giorgi Guliashvili

Tornike Mandzulashvili

Nikoloz Svanidze
6 Game of Nolife Finland Helsinki University of Helsinki Topi Talvitie

Otte Heinävaaranone
7 Grodno SU: bl++ Belarus Grodno Yanka Kupala State University of Grodno Aliaksandr Siarhei

Yury Danilchuk

Vitali Zaneuski
8 IITU scroll down Kazakhstan Almaty IITU Vladimir Chzhen

Mukhit Daurkhan

Andrey Kim
9 Kazakh-British TU 1 Kazakhstan Almaty Kazakh-British TU Pernekhan Utemuratov

Temirulan Musayev

Aidos Nurmash
10 Kazakh-British TU 2 Kazakhstan Almaty Kazakh-British TU Askar Aitzhan

Nurlan Zhussupov

Alimzhan Amanov
11 Kazakh-British TU 3 Kazakhstan Almaty Kazakh-British TU Nurzhan Dyussenaliyev
12 Kyrgyz-Turkish Manas U 1 Kyrgyzstan Bishkek Kyrgyz-Turkish Manas University Emilbek Suleymanov
Aykut Konushbaev
Akim uulu Bolushbek
13 MAI 0 Russia Moscow MAI Safronov Alexey
14 MAI #9 Russia Moscow MAI Mishonov Vladimir
Yushhenko Timofey
15 MAMI Automation&IT Russia Moscow University of Mechanical Engineering (MAMI) Zotova Elena

Ganina Aleksandra

Khromaya Irina
16 MEPHi 1 Russia Moscow MEPHi Ignatov Vladimir
Pavel Gridasov
17 MEPhI Cupcakes Russia Moscow MEPHi Arslan Urtashev
Vladislav Bidzilya
Alexander Minakov
18 MIET #1 Russia Zelenograd Moscow Institute of Electronic Technology Alexey Bogolyubskiy

Ilya Zheglov

Darya Kishechko
19 MIET Emperors Children Russia Zelenograd Moscow Institute of Electronic Technology Dmitry Matrokhin

Georgiy Zhulikov

Ilya Tsyganov
20 MISIS 4 Russia Moscow MISIS Olga Petrova

Ruslan Fadeev

Daniel Tropin
21 MISIS 9 Russia Moscow MISIS Nikita Kodosov

Irina Panteleyeva

Yanush Piskevich
22 MISIS 2 Russia Moscow MISIS Daria Krohina

Anton Ovchinkin

Andrey Lopukhov
23 Moscow IPT Ababahalamaha Russia Moscow Moscow Institute of Physics and Technology Ivan Babanin

Alexey Dmitriev

Alexander Ostanin
24 Moscow IPT Jinotega Russia Dolgoprudny Moscow Institute of Physics and Technology Artsem Zhuk

Dmitry Ivaschenko

Konstantin Semenov
25 Moscow IPT K=FC^2 Russia Dolgoprudny Moscow Institute of Physics and Technology Alexander Bagan

Kinan Alsarmini

Timur Khismatullin
26 Moscow IPT The Moon Russia Dolgoprudny Moscow Institute of Physics and Technology Dmitry Kuzmichev

Nikolai Pershakov

Mikhail Surin
27 Moscow IPT The Sun Russia Dolgoprudny Moscow Institute of Physics and Technology Aleksandr Mashrabov

Georgy Chebanov

Mikhail Tikhomirov
28 Moscow IPT Unknown Russia Dolgoprudny Moscow Institute of Physics and Technology Evgeny Savinov

Alexander Golovanov

Sergey Kiyan
29 Moscow SU SG Russia Moscow Moscow State University Vyacheslav Dubinin

Vasiliy Mokin

Alexey Cherepanov
30 Moscow SU Tapirs Russia Moscow Moscow State University Gleb Evstropov

Mikhail Pyaderkin

Viktor Omelyanenko
31 Moscow SU Tiramisu Russia Moscow Moscow State University Nikita Doykov

Sergey Volnov

Nikita Shapovalov
32 Moscow SU Trinity Russia Moscow Moscow State University Maxim Akhmedov

Dmitry Gorbunov

Alexey Shlyunkin
33 Novosibirsk SU 3 Russia Novosibirsk Novosibirsk SU Alexander Ilin

Vladimir Isachenko

Alexander Malykh
34 Novosibirsk SU 4 Russia Novosibirsk Novosibirsk SU Roman Vishnevskiy

Nikolay Viktorov

Pavel Smirnov
35 Novosibirsk SU::Lemmings Russia Novosibirsk Novosibirsk SU Julia Kishkanova

Denis Dudin

Alexander Seryodkin
36 NRU HSE #1 Russia Moscow National Research University Higher School of Economics Andrey Kolosov
Kirill Samelyuk
Timur Iskhakov
37 NRU HSE #4 Russia Moscow National Research University Higher School of Economics Sayranov Aydar
Mokriy Yuriy
Trofimov Ivan
38 ONU_Antananarivu Ukraine Odessa Odessa I.I. Mechnikov National University Anna Kats

Sofiya Kats

Tetiana Romanova
39 Reykjavik University Iceland Reykjavik Reykjavik University Bjarki Agust Gudmundsson

Tomas Ken Magnusson
40 Saratov SU 1 Russia Saratov Saratov State University Igor Kudryashov

Maxim Gusarov

Vitaliy Kudasov
41 Saratov SU 3 Russia Saratov Saratov State University Vitaliy Gridnev

Danil Sagunov

Roman Kireev
42 TUIT Uzbekistan Tashkent Tashkent University of Information Technologies Toshkanov Adham

Bozorboyev Agabek

Samadov Siroj
43 Udmurt SU: Sabbra Cadabra Russia Izhevsk Udmurt State University Vladislav Korablinov

Ilshat Khalimov

Egor Kotelnikov
44 UhoYGw Russia Volgograd Volgograd State Technical University Nikita Shumeyko

Evgeniy Kichatov

Igor Gorbushin
45 Unibuc Mix Romania Bucharest University of Bucharest Andrei Bud

Ciprian Olariu

Mihai Gheorghe
46 University ITMO 3 Russia Saint Petersburg ITMO Belonogov Ivan

Podtelkin Vladislav

Zban Ilya
47 Ural FU Dandelion Russia Ekaterinburg Ural Federal University Oleg Merkurev

Alexey Danilyuk

Nikita Sivukhin
48 Vilnius U MIF Lithuania Vilnius Vilnius University Ignas Namajūnas

Donatas Kučinskas

Tadas Samerdokas
49 Volgograd STU #1 Russia Volgograd Volgograd State Technical University Vladislav Agafonov

Sergey Nozdrenkov

Duy Nghia Ngo
50 VolSU #1 Russia Volgograd Volgograd State University Konstantin Dubinko
51 VSU CSF Russia Voronezh Voronezh State University Mikhail Zemlyanuhin

Alexander Kolesov

Artem Pivovarov